5 spožas idejas apgaismojuma organizācijai

Ja jums ir nepieciešams oriģinālais dzīvokļa apgaismojuma risinājums, būtu jāizvēlas variants, kurš būtu atbilstošs vairākiem pamata kritērijiem. Estētika ir viens no galvenajiem nosacījumiem, ko sasniedz pateicoties inovatīvajām tehnoloģijām un dizainam. Ekonomija ir svarīgākais komponents apgaismojuma organizācijā, kas tiek realizēts ar LED risinājumu pielietošanas starpniecību. Kvalitāte ir atslēgfaktors, kurš ir atkarīgs no tā, cik droši komplektējošie un materiāli tiek izmantoti darba procesā.

Kā organizēt apgaismojumu mājā

Projektēšanas laikā ir nepieciešams ievērot gaismas slāņus. Kopā pastāv vairāki apgaismojuma paveidi:

  • fona;
  • akcentu;
  • lokālais.

Par pamatu kalpo fona apgaismojums, kura radīšanai izmanto griestu gaismas ķermeņus. Tā var būt lustra, treka gaismas ķermeņi un atstarotāji, kuri dod izkliedēto vienmērīgu gaismu. Nepieciešams panākt, lai griestu gaismas ķermenis neveidotu atspulgus, ēnas, lai gaisma maigi plūstu pa istabu un piepildītu ar sevi apkārt esošo telpu.

Projektējot apgaismojumu privātmājai, izceļ noteiktos interjera elementus. Šai nolūkā pielieto lokālā apgaismojuma elementus:

  • galda lampas;
  • gaismas ķermeņus virs darba zonas;
  • stāvlampas un sienas gaismekļus.

Darba apgaismojumam arī piemīt lokālais raksturs, un tas obligāti tiek veidots ļoti spilgts, bet bez sasprindzinājuma acīm.

Kādus risinājumus pielieto apgaismojuma organizācijai

Nepieciešams izvēlēties piemērotu gaismas temperatūru; ir svarīgi, lai visi elementi atbilstu vieniem parametriem, pateicoties kam tiks izveidota monotona gaismas vide. Pārdomājot apgaismojumu mājai, cenšas nepieļaut apžilbinošo efektu, izvietojot atsevišķus elementus tādā veidā, lai izvairītos no tiešā acu kontakta ar gaismas avotu. Šai nolūkā tiek izmantotas gaismas diodes, kuras atklāj neierobežotas iespējas eksperimentiem un palīdz ietaupīt.

Nepieciešams arī pievērst uzmanību tādam aspektam, kā variativitāte, kas ļauj regulēt vidi atkarībā no cilvēka bioritmiem. Izmantojot šī mērķa sasniegšanai LED apgaismojumu, pastāv iespēja realizēt jebkuras ieceres un dekorēt savu māju vai dzīvokli atbilstoši pēdējām inovatīvajām tehnoloģijām. Kompānija Spectrum nodarbojas ar oriģinālā apgaismojuma projektēšanas jautājumiem un piedāvā unikālos risinājumus telpām un apkārt esošajām teritorijām. Tiek organizēts arī ielu LED apgaismojums, pielietojot augstās tehnoloģijas.