Apgaismojums dzīvoklī

Bieži vien cilvēki nevēlas tērēt laiku, veltīt pārdomas un izdot kaudzēm naudas par telpas apgaismojumu. Tomēr profesionāli interjeristi apgaismojumam piešķir ļoti lielu nozīmi telpas noskaņojuma radīšanā.

Mēs visi esam dzirdējuši par ekonomiskajām spuldzēm, kas tiek iestrādātas griestos un rada istabā neuzbāzīgu apgaismojumu. Daudz sarežģītāk ir ar apgaismojumu virtuvē, lasīšanai guļamistabās domātām lampām un labu vispārējo apgaismojumu vannas istabā.

Apgaismojums telpā var būt ļoti daudzveidīgs - tas var būt teatrāls, radot krāsainu un reizumis enerģiju veicinošu gaisotni. Piemēram dienā magnoliju krāsā tonētās sienas iedarbojas vēsi un askētiski, bet pareizs mākslīgais apgaismojums tās padara siltas un mīlīgas vakarā.

Izmantojot pareizo apgaismojuma projektēšanu, var radīt dramatisku efektu gaiteņos (iedomājies kristāla lustras vai sienas svečturus), atsevišķus objektus, skulptūras vai gleznas var izgaismot ar nelieliem apgaismes ķermeņiem, aiz dīvāna vai sofas var paslēpt dienasgaismas lampas, kas radīs īpatnēju gaismas spēli.

Ja izmanto visu gaismas potenciālu, var pat izmainīt sienu krāsu. Piemēram dizainera Filipa Starka iekārtotajā Londonas viesnīcā "St.Martin's Lane" kādā telpā sienas ir zilas, zaļas vai sarkanas atkarībā no apgaismojuma, kurā izmantoti krāsaini filtri. Kas zina, varbūt ar laiku jēdziens telpu krāsošana iegūs pavisam citu nozīmi?

Apgaismojuma izvēle guļamistabā

Lai gan lielāko daļu laika gultā tu pavadi tumsā, mēs iesakām nelielu apgaismojumu, lai padarītu patīkamāku pamošanos un aizmigšanu. Lai tava guļamistaba būtu komfortabla un praktiska, tai nepieciešams dažādu veidu, pēc vajadzības maināms apgaismojuma dizains.

Guļamistabās šobrīd ir populārs sienas apgaismojums, piemēram grozāmas lampas. Ar reostatu aprīkotās sienas lampas būs piemērotas gan lasīšanai, gan romantiskai atpūtai kopā ar mīļoto. Novieto līdzās gultai, viegli aizsniedzamā attālumā nelielu lampu. Labi noderēs arī regulējamas galda lampas. Parastās galda lampas, kaut arī izskatās labi, nebūs tik piemērotas lasīšanai gultā. Ja lampas izgaismotais loks ir ļoti mazs, lasot būs gandrīz vai jāliecas ārā no gultas, lai tiktu pie gaismas. Ja tev ir gadījies nopirkt šādu lampu, uzliec lampu uz augstāka galdiņa blakus gultai, jo tad izgaismotais loks būs lielāks.

Izmanto mazas, uz augšu vērstas sienas lamas, lai apgaismojums nebūtu pārāk spilgts. Lai neiztraucētu gultā guļošo, pavērs griestu lampas drēbju skapja virzienā. Skapja durvis palīdzēs atstarot gaismu telpā, un, kad tu atvērsi durvis, gaisma palīdzēs saskatīt, kas atrodas skapī. Pie sienas piestiprinātai naktslampai, kuru tu izmanto lasīšanai, jābūt pielāgojamai tā, lai gaisma nekristu tieši uz lasāmās lappuses virsmas. Divas naktslampas, kas novietotas virs gultas katrā gultas pusē, ļaus partneriem netraucēt vienam otru, ja viens vēlas turpināt lasīšanu, bet otrs vēlas gulēt.