Apgaismojuma risinājumi virtuvei: komforts, estētika, ekonomija

Apgaismojuma risinājumi interjeram, citiem vārdiem, dzīvokļa un privātmājas vispārējais apgaismojuma dizains, kā arī lokālais, atsevišķām telpām – tā ir māksla, jo gaisma ieņem nozīmīgu vietu telpas organizēšanā.

Gaismas plūsmas virziens, gaismas avotu daudzums, spīduma intensitāte, gaismekļu un lustru vizuālais risinājums atbilstoši stilam – tas viss ir domāts, lai veidotu pilnvērtīgu kompozīciju. Dažos gadījumos apgaismojums mājai tiek veidots pēc individuāla projekta, uz kura pamatojas elektokomunikāciju izveide.

Apgaismojuma risinājumi interjeram – svarīgs telpas koncepcijas akcents. Centrālā un lokālā apgaismojuma kompetenta shēma vizuāli palielina telpas platību, izceļ interesantus objektus, nodrošina iecienītākās atpūtas vietas ar komfortablu gaismu, bez tam, palīdz ietaupīt: mūsdienīgās tehnoloģijas, pirmām kārtām, LED apgaismojums, nozīme racionālu gaismas avotu izmantošanu, liekot uzsvaru uz lokālo izgaismošanu.

Apgaismojuma risinājumi virtuvei

Pārdomāta gaisma virtuves telpā – kā nelielā virtuvē, tā arī ēdamistabā-viesistabā – no vienas puses, stilistiski turpinot kopējo apgaismojumu mājai no otras puses – rada īpaša komforta saliņu.

Atkarībā no tā, vai virtuve ir ģimenes pulcēšanās vieta, viesu uzņemšanas telpa, vai ir paredzēta bāra zona – tiek projektēti individuālie apgaismojuma risinājumi virtuvei, kuri paredz šādus uzdevumus:

  • Centrālās ēdamistabas zonas izdalīšanu.
  • Autonomo objektu komfortabla izgaismojuma organizēšanu: darba zonām ēdiena gatavošanai, bāra letei, smēķēšanas zonai, arhitektoniskām vai floristikas kompozīcijām.
  • Gaismas izmantošanas ergonomiskā algoritma izveidošanu ar iespēju maksimāli ietaupīt elektroenerģiju.

Apgaismojuma risinājumi interjeram paredz apvienot tiešo gaismu (nepieciešamā laukuma izteikto gaismas staru nodrošina griestu prožektors, lustras), izkliedēto gaismu (lai dzēstu kontrastus un ēnas, radītu mājīgu atmosfēru – palīdz speciāli izvēlēti griestu un sienas gaismekļi), atstaroto gaismu (gaismekļu mīkstā staru plūsma, ko atstaro grīda, griesti, spīdīgās vai matētās virtuves fasādes virsmas).

Apgaismojuma risinājumi virtuvei izmantojot lustras, kā arī piekaramos, montējamos un iebūvētos kopējā apgaismojuma punktveida gaismekļus, akcentētos gaismas avotus, vērstus uz antikvāriem priekšmetiem, augiem; lokālos galda virsmas izgaismojumus, plītij, atsevišķām ēdināšanas sēdvietām, Jums radīs kompānijas Spectrum gaismas dizaineri. Iepazīstoties uz vietas ar virtuves plānojuma un dizaina īpatnībām, mēs uzņemsimies Jūsu ieceres pilnīgu īstenošanu, sākot ar projekta izstrādi līdz pat cienījamu ražotāju gaismekļu izvēlei.