Apgaismojuma vadības sistēmas projektēšana

Apgaismojuma projektēšana - mūsdienu ēku automatizācijas neatņemama sastāvdaļa. Šādu sistēmu galvenais mērķis ir nodrošināt optimālu apgaismojumu, paaugstināt komfortu un energoefektivitāti. Projektējot šādu sistēmu, jāņem vērā dažādi faktori, piemēram, telpas tips, tās mērķis, apgaismojuma prasības un individuālās lietotāja vēlmes. Projekta izstrādes procesa laikā inženieri izmanto modernās tehnoloģijas un mūsdienīgus risinājumus, proti, izmanto kustības un gaismas sensorus, automātisko apgaismojuma spilgtuma regulēšanu un LED gaismas avotus, kā arī iespēju mainīt krāsu temperatūru un apgaismojuma līmeni.

Apgaismes sistēmas veidi

Pastāv vairākas apgaismojuma vadības sistēmas:

  • Tradicionālās apgaismojuma vadības sistēmas. Tās ir visvienkāršākās sistēmas, kuras apgaismojuma kontrolei izmanto slēdžus, relejus un taimerus. Šīm sistēmām nav automātiskās apgaismojuma spilgtuma regulēšanas iespējas, kā arī tās nepiedāvā papildus funkcijas.
  • Vadības sistēmas ar fotosensoriem. Šīs sistēmas izmanto fotosensorus, lai noteiktu apgaismojuma līmeni telpās vai ārā. Tie automātiski regulē apgaismojuma spilgtumu atkarībā no apkārtējiem apstākļiem. Ja ir gaišs, tad iekārta samazina spilgtumu, un, ja ir tumšs, tad to palielina.
  • Kustības sensori. Tie ir nepieciešami, lai noteiktu cilvēku klātbūtni telpā. Kad sensors fiksē kādu kustību, tad iekārta ieslēdz gaismu, savukārt tad, ja sensors noteiktajā laikā nekonstatē nekādu kustību, tad gaisma izslēdzas.
  • Apgaismojuma vadības sistēmas ar klātbūtnes sensoriem. Ierīces nosaka cilvēku klātbūtni telpā, pamatojoties uz siltumu, kuru tie izstaro.

Kad sensors fiksē klātbūtni, tad sistēma ieslēdz gaismu, savukārt tad, ja noteiktajā laikā netiek konstatēta klātbūtne, gaisma automātiski izslēdzas. Šīs ir tikai dažas no daudzajām iespējamām ierīcēm, katrai no kurām ir savas priekšrocības, kā arī tās atbilst visdažādākajām vajadzībām. “Spectrum” uzņēmums specializējas mūsdienīgu apgaismojuma risinājumu izstrādē un ieviešanā, lai varētu nodrošināt energoefektīvu un estētisku apgaismojumu. Mēs piedāvājam klientiem efektīvus risinājumus viņu izvirzītajiem uzdevumiem. Mūsu pieejā apvienotas dziļas tehniskās zināšanas par produktu, unikāls dizains un izpratne par apgaismojuma psiholoģiju. Mēs cenšamies pielietot praksē visas inovācijas apgaismojuma jomā, kā arī vienmēr sekojam līdzi jaunākajām tendencēm šajā jomā.