Apgaismojuma veidošana: spuldzītes kā interjera dizaina elements

Līdz ar to, ka esam pārstājuši šausmināties par augstajām elektroenerģiju taupošo gaismas diožu un luminiscējošo spuldzīšu cenām, šīs spuldzītes jau sākušas iedzīvoties mājās un pat (piemēram, ksenona spuldzes) automobiļos. Tātad likumu par parasto kvēlspuldžu nomaiņu pret ekonomiskajām tika uztverts mierīgi. Pie tam kvēlspuldžu alternatīvo gaismas avotu asortimenta virkne ne tikai apgaismo māju, bet arī:

  • efektīvi regulē apgaismojuma spilgtumu un zonalitāti
  • rada vizuālu efektu, telpas šķietami paplašinot
  • palīdz izstrādāt dzīvokļu un māju dizaina projektus, izmantojot gaismas regulēšanas iespējas

Visu triju funkciju svarīgums un lietderīgums kļūst vēl lielāki, ja ņem vērā, ka lielākā daļa dzīvokļu, kuros mēs dzīvojam, varētu būt platības ziņā lielāki, bet to griesti augstāki.

Luminiscējošo un gaismas diožu spuldzīšu, mazgabarītu spuldzīšu izmantošana iebūvējamos gaismekļos būtiski palielina interjera dizaina iespējas. Pielietojot lielu daudzumu spuldzīšu, kas sadalītas grupās un vadāmas ar speciālām ierīcēm – dimmeru – ir ērti izgaismot sienu stūrus vai atsevišķas zonas, tās nomainīt, operējot ar telpas platību pēc saviem ieskatiem.

Gaismas diožu spuldzes un griesti

Vispazīstamākais un pieprasītākais dzīvokļa dekorēšanas veids ir iebūvējami gaismekļi, pamatā izmantojot gaismas diožu spuldzes. Runa ir, protams, par griestiem (spriegotie un piekaramie). Osram spuldzes – firmas, kura specializējusies augstas kvalitātes enerģiju taupošu gaismas iekārtu ražošanā – tās ir kompaktas un nesakarstošas spuldzes un ideāli piemērotas iemontēšanai spriegotajos un piekaramajos griestos.

Panākamie efekti, izvietojot spuldzītes vienmērīgi vai arī tās speciāli savietojot attiecībā pret griestiem, ir ļoti daudzveidīgi un organiski, diemžēl iegūstami vienīgi ar dizainera fantāzijas palīdzību. Vispazīstamākie – “Zvaigžņotas debesis”, veidotas no gaismas diodēm. Pastāv arī vienkāršāki varianti: gaismekļu izvietošana aplī, vienu otrā savietotu taisnstūru veidā (to ieslēdzot, rodas sajūta, ka atrodaties piramīdas iekšpusē) vai spirāles veidā.

Atsevišķām spuldzītēm ir regulējams gaismas stiprums, kā arī jebkura ražotāja piedāvātajā asortimentā ir arī dažādu toņu spuldzītes – tas viss vairo šo spuldzīšu pielietojuma variantus dzīvokļa dekorēšanā.

Osram luminiscējošās spuldzes un interjers minimālisma stilā

Populārākie interjeru apdares stili – Hai Tec un Minimālisms – bez pareizi veidota apgaismojuma vienkārši nav iedomājami. Un šajos variantos svarīgs ir tīrs un skaidrs apgaismojums, tā stabilitāte. Kompānija Osram, kas ir labi pazīstama autovadītājiem, pateicoties tam, ka tā izlaiž drošas ksenona spuldzes, arī šajā ziņā neatpaliek no modes diktētajām prasībā. Kvadrātveida blokos griestos iebūvējamās luminiscējošās spuldzes nodrošina vienmērīgu apgaismojumu, akcentējot lakoniskās un taisnās sienu, griestu un mēbeļu formas.

Un tā, izstūmušas no tirgus kvēlspuldzes, “alternatīvās” spuldzītes kalpo jau vairs ne tikai par apgaismes ķermeņiem, bet tās ir kļuvušas daudzfunkcionālas, tās pareizi un ar fantāziju pielietojot, iespējams efektīvi izgreznot jebkuru mājokli.