Apgaismojums dažāda tipa veikaliem un tirdzniecības telpām

Pārsteidzošs fakts – energoefektīvs apgaismojums paaugstina klientu lojalitāti, padara tirdzniecības objektu atpazīstamu pircējiem. Būtu par maz vienkārši izvēlēties un nopirkt gaismekļus un lampas, kuras iederētos apģērbu veikala vai hipermārketa interjerā. Apgaismojums veikaliem, bez šaubām, jāapvieno vienotā koncepcijā un jāpielāgo dažādiem produkcijas tipiem, kuri izstādīti vitrīnās, plauktos vai uz letes. Bulciņām un piena produkcijai jāatrodas citādā gaismā, nekā džinsu biksēm modes veikalā vai puķu pušķiem floristikas salonā.

Apgaismes ķermeņu spilgtums

Kad tiek projektēts tirdzniecības telpu apgaismojums, jāizvēlās pietiekami spilgts aprīkojums. Apgaismojumam jābūt patīkamam, taču ne pārāk spēcīgam. Klienti veikalā ar pareizi izvēlētu apgaismojumu jūtas komfortabli un noskaņoti pirkt vairāk nekā tirdzniecības telpās ar pārāk spilgtu apgaismojumu, vai arī, ja ir nepietiekošs veikalu apgaismojums.

Dažādu gaismas avotu un aprīkojuma izmantošana – teicams veids, kā panākt vēlamo spilgtumu, kad tiek projektēts apgaismojums veikaliem. Piemēram, precēm, kuras izvietotas uz sienu plauktiem, ir vērts izmantot prožektorus. Tie teicami izgaismos produkciju, turklāt neapžilbinot veikala klientus.

Kompānijā Spectrum var pasūtīt veikalu apgaismojumu līdz gatavībai – no dizaina-maketa radīšanas, ņemot vērā realizējamo produkciju, līdz pat iekārtu montāžai.

Veikala energoefektīvs apgaismojums: toņi un dizaina lampas

Vairākumā gadījumos ir vērts izvēlēties siltus un dabiskus toņus. Mūsdienīgā LED apgaismojuma tehnoloģija ir labāka, nekā vecās neona lampas.

Lampu un gaismekļu dizainam ir jābūt harmonijā ar veikala mērķauditorijas  atmosfēru un vēlmēm. Lūk daži piemēri:

  • Tirdzniecības telpu apgaismojums, lai realizētu sporta preces, var būt izprojektēts izmantojot mūsdienīgās dinamiskās lampas.
  • Rotaļlietu veikalam labāk izvēlēties spožus un krāsainus gaismekļus.
  • Kancelejas preču veikals interesantāk izskatīsies ar gaismekļiem, izgatavotiem klasiskā stilā.
  • Apgaismes ķermeņus lauku dizaina stilā labāk izmantot gaļas bodē.

Ilggadējie pētījumi rāda: cilvēki komfortablāk un drošāk jūtās, ja gaismas temperatūra ir 3000 kelvini. Salīdzināšanai: dienas gaismas temperatūra ir 6500 kelvini. Taču izmantot šādu gaismu tirdzniecības telpu apgaismojumam ir nevietā, jo cilvēks šādā apgaismojumā jūtās pārāk mundrs un uzbudināts. Ja Jūs uzskatāt, ka telpai preču realizēšanai jārada komfortabla atmosfēra, veikala Spectrum darbinieki zinās kā to izdarīt.