Apgaismojums dzīvojamā istabā un bērnu istabā

Apgaismojuma diazins dzīvojamā istabā

Dzīvojamā istaba tiek izmantota ļoti dažādi, tāpēc parūpējies par to, lai apgaismojumu tajā varētu pēc vajadzības variēt. Parasti dzīvojamā telpā pietiek ar pieciem gaismas avotiem, lai iegūtu vajadzīgo apgaismojuma līdzsvaru, kombinējot gan konkrētos virzienos vērstus gaismas kūļus, gan izkliedētu apgaismojumu.

Izvēlies neuzkrītošu apgaismojumu, kas vienlīdz labi piemērots dažādām aktivitātēm. Atcerieties, ka lampai nav vienmēr jāatrodas pie griestiem. Dzīvojamās istabas stūros var nolikt mazas galda lampas, bet lielākas galda lampas un standarta lampas pie dīvāna sniegs lasīšanai piemērotu apgaismojumu.

Vienkāršs veids, kā variēt apgaismojumu, ir aprīkot dažas no lampām ar gaismas stipruma pārslēgiem.

Plānojot dzīvojamās istabas apgaismojumu, centies iztēloties, kur kritīs gaismas stari.

Skatoties televizoru, redzi saudzēs nespilgts apgaismojums uz sienas aiz televizora. Tas palīdzēs mīkstināt gaismas un ēnas kontrastu tavā redzes laukā.

Lai patīkami pavadītu laiku, lasot grāmatu, ir vajadzīgs ne tikai ērts krēsls, bet arī lasīšanai piemērots apgaismojums. Lasīšanai piemērota ir lampa, kas nodrošina pietiekami koncentrētu apgaismojumu, kas tajā pašā laikā nav pārāk spilgts. Ar lampas optimālā augstuma un leņķa atrašanu nevajadzētu rasties problēmām.

Daudzās mājās ēdamistaba ir tieši savienota ar dzīvojamo istabu. Ēdamistabas apgaismojuma galvenā funkcija ir apgaismot galda virsmu. Ir svarīgi piekaramās lampas vai lustru virs galda novietot pareizajā augstumā. Attālumam no galda līdz lampai jābūt aptuveni 55 līdz 60 centimetriem, lai visi, kas sēž pie galda, varētu saskatīt viens otru, neapžilbstot no spuldžu gaismas.

Garus galdus labāk apgaismot ar vairākām nelielām lampām, nevis vienu lielu lustru. Atsevišķs slēdzis katrai lampai ļaus variēt apgaismotās telpas platību.

Apgaismojums bērnu istabā

Varam tev ieteikt apgaismojumu bērna istabai, kas būs tikpat interesants un neierobežots kā bērna iztēle. Tev ir daudz dažādu iespēju izveidot telpā pēc vajadzības maināmu apgaismojumu, kas bērna istabu padarīs mājīgāku un patīkamāku.

Būtisks bērna istabas apgaismojuma elements ir griestu lampa, kas nodrošina labu vispārējo apgaismojumu visā telpā, tai skaitā arī uz grīdas, kur mazulis rotaļājas.

Tu vari iekārtot mājīgu stūrīti pasaku lasīšanai, kurā būs gan ērts krēsls, gan lampa ar abažūru, kas gan izkliedē gaismu, gan virza to noteiktā virzienā.

Divas vai trīs sienas lampas ar dažāda stipruma spuldzēm ļaus panākt dažāda spožuma apgaismojumu. Pavērs šīs lampas uz augšu, lai vispārējais apgaismojums telpā būtu vienmērīgāks. Pavēršot sienas lampas uz leju, iegūsi lasīšanai piemērotu apgaismojumu. Vienu no šīm sienas lampām, ar mazāko jaudu, var izmantot kā ideālu naktslampiņu.

Interesantu efektu radīs arī pie griestiem piekārtas Ziemassvētku eglīšu lampas vai arī lavas lampa.

Strādāšanai pie rakstāmgalda vajadzīga efektīva, koncentrēta gaisma. Apgaismojot sienu pie rakstāmgalda, mazināsies asais kontrasts starp gaismu un ēnu, tādējādi saudzējot bērna redzi.

Galvenais - drošība! Ja tavi bērni ir mazi, izvēlies viņu istabai tikai drošas lampas un visus elektrības vadus piestiprini pie sienām. Ja strāvas kontaktligzdas atrodas bērniem aizsniedzamā augstumā, nopērc īpaši bērnu drošībai domātos kontaktligzdu vāciņus, lai ziņkārīgie mazuļi nebāztu ligzdā pirkstus.