Būvlaukumu un rūpniecisko objektu apgaismojums no nulles

Pareizais gaismas avotu izvietojums ražotnē vienlaicīgi atrisina virkni uzdevumu. Tiek ievērotas darba drošības tehnikas prasības, tiek paaugstināta darba procesa efektivitāte. Un, visbeidzot, profesionāli organizētais būvlaukumu apgaismojums minimizē traumatisma gadījumu varbūtību.

Gaismas padeves veidi ražošanas uzņēmumā

Mākslīgais apgaismojums ir nepieciešams ne tikai darbu izpildes procesā. Ēku būvēšanas, remonta vai restaurācijas laikā darbu organizatoram ir jāparedz pietiekamu pārredzamību:

  • apsardzes zonā – parasti gar objekta perimetru;
  • evakuācijas ceļos un rezerves izejās;
  • avārijas gaismas ar autonomiem barošanas avotiem.

Ārpuses un iekštelpu apgaismojums tik nodrošināts atsevišķi. Darbam nakts maiņā transporta līdzekļi tiek papildus aprīkoti ar prožektoriem. Noteiktajās vietās ir nepieciešams lokālais apgaismojums.

Apgaismojuma projektēšana tāpat ir atkarīga no veicamo darbu tipa. Gaismas avotu intensitāte objektā variē diapazonā 10 – 300 lukss. Augstākie rādītāji ir nepieciešami, veicot segumu uzklāšanu, kā arī traumdraudīgās darba vietās. Minimālā pārredzamība 10 lukss apmērā ir pietiekama, labiekārtojot autoceļus.

Energoefektīvo tehnoloģiju izmantošana

Lai minimizētu izdevumus, tiek uzstādīti gaismas diožu prožektori. Mūsdienu LED gaismas avoti atšķiras ar virkni priekšrocību:

  • spektrs, līdzīgs dabīgajam saules starojumam;
  • Iespēja mainīt krāsu temperatūru;
  • augsts aizsardzības līmenis no putekļiem un spēja darboties bez pārtraukumiem jebkuros laika apstākļos: lietū, lietusgāzēs, snigšanā. Vienlaicīgi šādi gaismas avoti ir efektīvi apgaismojuma ierīkošanai vietās ar paaugstināto putekļu satura līmeni.

Krāsu temperatūras maiņas iespējas papildus pazemina darba traumu gadījumu risku. Darbgaldos, kur ir nepieciešama paaugstināta operatora koncentrēšanās, tiek izmantots apgaismojums ar auksto gaismu (6000 К).

Saņemt sīkāku informāciju par iespējām optimizēt būvlaukumu apgaismojumu var pie Spectrum speciālistiem. Tāpat mūsu kompānija projektē un optimizē LED prožektoru, citu gaismas avotu uzstādīšanu ražošanas uzņēmumos.