Dārza celiņu apgaismojums: izvēlamies pareizus gaismekļus

Ielas apgaismojums atvieglo pārvietošanos tumsā, atdzīvina telpu. Dažāda spilgtuma un starojuma virziena laternu uzstādīšana palīdz iegūt pārsteidzošu efektu, izvēloties apgaismojumu privātmājai.

Par vienu no svarīgiem ēkai piegulošās teritorijas dizaina elementiem, izņemot puķu dobes, dārza celiņus, kurus apskauj zāliens, Alpu kalniņu un zemes gabala sadalīšanu zonās, tiek uzskatīts ielu apgaismojums. Lampas un prožektori ne tikai izkliedē krēslu, tumsu, bet arī rada omulīgu atmosfēru, kā arī tie lieliski izrotā teritoriju. Virzītā gaismas plūsma iezīmē zemes gabala robežas, ar maigiem stariem izceļ atpūtas zonu, pastaigu celiņus, kā arī piešķir vietai noslēpumainību.

Prasības āra apgaismojumam

Lai laternas un lampas papildinātu viena otru, būtu pieskaņotas dizainam, Spectrum uzņēmuma speciālisti projektē ielu apgaismojumu mājai, izvēlas aprīkojumu, vadības sistēmu, lampas un slēdžus. Lai varētu droši un ērti pārvietoties pa teritoriju, tiek izstrādāta shēmas funkcionālā daļa. Atsevišķiem ainavas elementiem individualitāti piešķir dekoratīvā pagaisma, kura izmanto:

  • LED-izstarotājus;
  • RGB-matrices;
  • gaismas diodes lampas.

Lai saglabātu zemes gabala vienoto stilu un ievērotu līdzsvaru, izvēlieties ne vairāk kā 3 pieklusinātas krāsas, kuras tiks izmantotas, lai apgaismotu celiņus. Ar jaudīgu prožektoru palīdzību tiek piešķirts akcents fasādes arhitektūrai, kā arī tiek izcelta terases zona.

Ainavu ierīces ielu apgaismojumam

Gar celiņiem, blakus soliņiem, tiek novietoti uz metāla statīviem uzstādīti lukturi, kas izdekorēti ar metāla kalumu un kuriem tiek izvēlēti plafoni ar zīmējumu vai ar režģīti. Gaismekļi, kas iebūvēti zemē vai ietves plātnēs, tiek izgatavoti sekojošā formā:

  • kvadrāts;
  • zieds;
  • aplis;
  • stabiņš;
  • lapiņa.

Izceļ apmales, piešķir zemes gabalam gleznainu un noslēpumainu izskatu, izkliedē maigo gaismu, kuru izstaro ierīces.

Stacionārais prožektors, kuram uzstādīšanas laikā ir pievienots kabelis, reaģē uz kustības sensoru vai ieslēdzas, nospiežot pogu, nodrošina gaismas plūsmu noteiktā leņķī, kā arī nodrošina starojuma vienmērīgumu. Pārnēsājamie modeļi tiek pārvietoti ar roktura palīdzību, kas uzstādīts uz balsta.

Mājas āra apgaismojumam tiek izmantotas ielu laternas, kas tiek ražotas bumbu, liela romba, kuba vai sveces formā un atrodas uz speciālas kājas, kas paceļas virs zemes.

Spectrum uzņēmums piedāvā iekarināmus un grozāmus gaismekļus, LED lentes, kas maina krāsas, kā arī drošas un ekonomiskas lampas ar ilgu kalpošanas laiku, kas piemērotas laternām un cita veida ainavu ierīcēm, kas paredzētas mājas apgaismošanai.