Gaismas risinājumi dzīvokļu un māju apgaismojumam

Labs mājas apgaismojums – tās ir ne tikai spuldzes un slēdži. Tas ir komforts, vēlme atgriezties mājās, labs garastāvoklis un labvēlīgs noskaņojums. Gaismai mājā ir jāatbilst tās zonas funkcijām, kurā tā atrodas.

Kā izvēlēties gaismas risinājumus atkarībā no telpas nozīmes

Virtuve

Tiek gaidīts , ka virtuves apgaismojums būs spilgts, taču ne žilbinošs, spējīgs apgaismot ikvienu nostūri. Papildus bāzes apgaismojumam, virtuves telpām ļoti svarīga ir izgaismošana. Tā palīdzēs izgaismot darba virsmu par visiem 100%.

Kad tiek projektēts virtuves apgaismojums, jābalstās uz telpas dizainu.

  1. Ja virtuves krāsu gamma ir tumša un matēta – jāizvēlās gaismekļi ar lielu gaismas plūsmu.
  2. Ja gaiša un spīdīga – tad tas atspoguļosies no sienām, un var izvēlēties mazāku gaismas plūsmu.
  3. Visveiksmīgākais izgaismojuma risinājums – ir LED izmantošana.

Guļamistaba

Guļamistabai būs ērtas energoefektīvas apgaismes sistēmas. Piemēram, bieži ir izplatīta šāda situācija: cilvēks ir devies gulēt, taču aizmirsis izslēgt gaismu, bet celties – tik ļoti negribās. Mūsdienu tehnoloģiskās sistēmas ļauj izslēgt un ieslēgt gaismu, dodot skaņas komandas.

Pēc spektra spilgtuma, guļamistabā ir piemēroti gaismekļi ar siltu gaismu un nelielu gaismas plūsmu.

Viesistaba

Arī viesistabas zona ir svarīga, jo visbiežāk ciemiņus aicina tieši uz šejieni. Gaismai viesistabā ir vienmērīgi jāregulējas, piemēram, jābūt iespējai ieslēgt tikai 50% gaismekļu, jo vienmēr jau netiek vienlaicīgi izmantots ikviens telpas kvadrātmetrs.

Gaismas plūsmu viesistabā ir lietderīgi padarīt spilgtāku.

Ja ir bērni, bieži vien viesistaba tiek izmantota kā rotaļu istaba. Šādā gadījumā nepieciešams ierīkot drošākas apgaismojuma sistēmas.

Vannas istaba

Iluminācijai vannas istabā ir jāatbilst galvenajām drošības prasībām – to nedrīkst pakļaut ūdens iedarbībai, t.i., jābūt aizsargātai.

Ērtības labad, lampu apgaismojums vannas istabā būs vislabāks - pieklusināts, mājīgs.

Kabineta zona

Daudziem bieži ir jāstrādā mājās. Atkarībā no tā, kur tiek izvēlēta kabineta zona (vai atsevišķa kabineta telpa), vēlams tajā izmantot spilgtu, taču ne kairinošu gaismu. Apslāpēta iluminācija nenoskaņo darbam, tieši otrādi – atslābina.

Spilgtas aukstas gaismas plūsma – viens no labākajiem risinājumiem.

Dzīvokļa apgaismojuma risinājums, atbilstošs ikvienas zonas uzdevumiem dzīvoklī vai mājā, tiks pareizi izvēlēts ar mūsu kompānijas Spectrum palīdzību.