Kā energoefektīvs apgaismojums ietekmē cilvēka veselību

Organizējot energoefektīvo apgaismojumu dzīvojamā telpā, ir svarīgi ņemt vērā jauno tehnoloģiju ietekmi uz cilvēka veselību. Šobrīd ir pietiekami daudz datu, kas liecina – LED tehnoloģija ir droša. Cik daudz šobrīd ir izplatītas LED konstrukcijas un vai tās nav kaitīgi izmantot mājā vai dzīvoklī?

LED apgaismojums un tā izplatība

LED apgaismojums pamatojas uz gaismas diožu izmantošanu. Jaunākās tehnoloģijas ļauj to izmantot visur: mājā, dzīvoklī, vasarnīcā, ainavu dizainā, komerctelpās, birojos. Mājās un dzīvokļos lielu popularitāti ieguvis dekoratīvais LED apgaismojums, kuru montē viesistabā, virtuvē, guļamistabā un citās istabās. Mājas energoefektīvs apgaismojums nozīmē, ka patērējamās enerģijas zemais līmenis ir kā pamats šādām konstrukcijām. Tas ļauj radīt īpašu atmosfēru un dažādot telpas dizainu.

LED apgaismes ierīces parādījās elektropreču tirgū samērā nesen un strauji iekaroja savas augstās pozīcijas lietotāju reitingos un kļuva par pārdošanas līderiem. Pamēģināsim tikt skaidrībā, kā LED apgaismojums ietekmē iedzīvotāju pašsajūtu.

LED tehnoloģija un tās ietekme uz veselību

Kad mājās tiek organizēts energoefektīvs apgaismojums, jāatcerās ne tikai par ekonomiju, bet arī par veselību. Jau pierādīts – LED lampām piemīt šādas priekšrocības:

  • Tām nav infrasarkanā un ultravioletā starojuma.
  • Tās nesatur radioaktīvos elementus un smagos metālus.
  • Darba procesā praktiski nesasilst (nav riska iegūt apdegumus).
  • Izturīga konstrukcija no neplīstošiem materiāliem (nevar sagriezties).
  • Nav pulsācijas efekta (mirgošanas), nav negatīvas ietekmes uz redzi.

Sadzīves LED lampas, parasti, tiek komplektētas ar speciālu deflektoru, tāpēc gaismas stari tiešā veidā nevar nokļūt acīs. To maigā un vienmērīgā gaisma, kas maksimāli atbilst dabīgajam apgaismojumam, pozitīvi ietekmē cilvēka noskaņojumu un garīgo stāvokli. Tiek uzskatīts, ka LED tehnoloģija, kā energoefektīvs apgaismojums birojā, uzlabo darbinieku darba spējas un nenogurdina acis.