Kā ietaupīt elektrību mājās

Laiki, kad mājas apgaismoja skali vai petrolejas lampas, jau sen pagājuši. Šobrī elektroenerģija tik pamatīgi ir ienākusi mūsu dzīvē, ka mēs to uztveram kā normu. Un tikai daži domā par to, ka elektroenerģijas patēriņa ekonomija – ir viens no veidiem ne tikai ietaupīt uz komunālajiem maksājumiem, bet arī kā uzlabot apkārtējās vides ekoloģiju.

Kāpēc nepieciešama elektroenerģijas ekonomija

Ar katru dienu ikdienas dzīvē mēs izmantojam aizvien vairāk elektroierīču – tehniskais progress nestāv uz vietas, un daudzi mehāniskie procesi tiek automatizēti. Diemžēl, jo vairāk elektroierīču darbojas, jo ātrāk pasliktinās mūsu planētas ekoloģija. Lielāko daļu elektroenerģijas ražo termoelektrostacijas, kuras darbojas uz dabīgo izejvielu bāzes – akmeņoglēm, gāzes, naftas. Ja visi sāks ietaupīt elektrību, tad dabas resursi tiks patērēti daudz mazāk un termoelektrostaciju darbības produkti nepiesārņos mežus, upes un jūras. Tāpat, elektroenerģijas ekonomija ļaus samazināt komunālos maksājumus, kuri nepārtraukti pieaug.

Kā ietaupīt elektroenerģiju dzīvoklī

Elektrības rēķini parasti veido lielu daļu no komunālajiem maksājumiem. Lai padarītu maksu minimālu, nepieciešama elektroenerģijas patēriņa ekonomija dzīvoklī. Uzņēmumos un birojos var izmantot īpašas enerģijas taupīšanas iekārtas (automātiskās kontroles sistēmas, autonomie avoti, frekfenču pārveidotāju sistēmas, utt.), bet dzīvoklī vislabāk izmantot šādas metodes:

  • Nomainīt kvēlspuldzes un dienas gaismas spuldzes uz LED ierīcēm.
  • Savlaicīgi mainīt bojāto aprīkojumu un tā sastāvdaļas.
  • Izvēlēties gaišas krāsas tapetes, flīzes, mēbeles, lai nevajadzētu palielināt gaismas avotu daudzumu.
  • Izmantot interjerā atstarojošus elementus, lai paaugstinātu telpas kopējo apgaismojuma līmeni.
  • Iegādāties sadzīves tehniku ar minimālu elektroenerģijas patēriņu.
  • Zonēt apgaismes sistēmu uz lokāliem gaismas avotiem, kuri ieslēdzas un izslēdzas autonomi.

Tāpat, nepieciešams uzstādīt labu skaitītāju, veikt regulāru tā apkopi, lai tas pareizi rādītu. Ja skaitītāja rādījumiem ir tendence palielināties – pienācis laiks domāt par to, kā ietaupīt elektroenerģiju.

Visu nepieciešamo pasākumu ievērošana ļaus samazināt komunālo pakalpojumu izdevumus un dzīvot veselīgā dabīgā vidē. Mūsu kompānija Spectrum parūpēsies par elektroenerģijas ekonomiju mājās, izstrādājot augsti efektīvus apgaismojuma risinājumus Jūsu telpām, uz LED-tehnoloģiju pamata.