Lampas, to grupas un “gudrā māja”

Pārliecinošs darba efekts – lūk, kas izceļ sistēmu, kuras nosaukums ir “Apgaismojums” visu citu elementu vidū, kas veido tā saucamo “Gudro māju”. Gaismekļi (gan parastie, gan arī LED), ir jaudīgi ārējā apgaismojuma avoti, nelielas jaudas un apgaismojuma spuldžu grupas – tās ir sarežģīta aparāta daļas, kas spēj padarīt māju krāšņu un apspīdēt fasādi desmitiem krāsainu toņu izgaismojumā, sava spilgtuma un daudzkrāsainības ziņā neatpaliekot no persiešu paklāja.

Apgaismojuma sistēmas perifērija – gaismas avoti. Katrs tips – lampas, jaudīgi prožektori, sienas un griestu gaismekļi u.c. – veic savas stingri noteiktās funkcijas.

Gaismas avoti: prožektori un gaismekļi

Jo mazāks laukums ir jāapgaismo, jo mazākas jaudas gaismas avoti tiek izmantoti. Un tā. Kotedžas perifērija tiek apgaismota ar prožektoriem, kas bieži ir aprīkoti ar drošības korpusiem, lai pasargātu no vandālisma, un saviem enerģijas avotiem, kā arī – savietojami ar novērošanas kamerām (kameras – tā ir Gudrās mājas citas sastāvdaļas perifērija - videonovērošanas sistēmas).

Istabu apgaismošanai izmanto kvēlspuldzes vai elektrību taupošus modeļus – tos var montēt gan uz sienām, gan arī griestiem. To “ietvars” var būs visdažādākā veida – no tradicionālām lustrām līdz iebūvējamām kasetēm ar vairākām lampām vienā korpusā. Lampas papildina lokālā apgaismojuma avoti – gaismekļi, kuru uzdevums ir atsevišķu istabas daļu pagaismošana – akvārija, mozaīkas panno uz sienas vai, piemēram, ērta krēsla, kurā mājas saimnieks ir pieradis pavadīt vakarus, lasot grāmatu.

Apgaismojums un tā vadība

Sistēmu “Gudrā māja” raksturīga iezīme – vadāmība. Apgaismojums šajā ziņā nav izņēmums. Transformators, viens vai vairāki – katrai lampu un prožektoru grupai – nodrošina sprieguma līmeņa stabilitāti, balasti tos pazemina līdz pieņemamajam lielumam, bet speciāli adapteri savienojumā ar vadības elementiem, garantē ieslēgšanu pie nepieciešamības.

Rezultāts:

  • apgaismojums darbojas automātiskā režīmā (sasitot plaukstas ieslēdzas apgaismojums, kustību detektors ieslēdz lokālos avotus – virs tā paša krēsla u.c.);

  • elektroenerģijas patēriņš būtiski samazinās – jo gaisma ieslēdzas vienīgi vajadzības gadījumā un vajadzīgajā vietā;

  • lampas un citi gaismas avoti kalpo ievērojami ilgāk.

Un tā, vai jūs plānojat savu mājokli pārvērst par “Gudro māju” vai vienkārši vēlaties uzstādīt efektīvu apgaismojumu, centieties pielietot lampas un gaismekļus tur, kur to gaismas stiprums un jauda būs atbilstoša laukumam un apgaismojuma uzdevumiem, neekonomējiet uz vadības elementu rēķina (ieslēdzējiem), parūpējieties, lai lampām un gaismekļiem tiktu nodrošināti ideāli darba apstākļi (transformators, balasts, rezerves barošanas avoti) ... Un jūs nepazīsiet savu māju – bet jūsu mājas skaistais noformējums ir izveidots ar niecīgu volframa pavedienu, gāzi izgaismojošu caurulīšu un gandrīz mikroskopisku diožu palīdzību.