LED ielu apgaismojums gruntsgabalā ar augsnes gaismekļiem

Ielu apgaismojums ir ļoti daudzveidīgs, kas ļauj nodrošināt romantikas un svētku atmosfēru. Skaistu vasarnīcas ainavas izgaismojumu nodrošina augsnes gaismekļi. Tos uzstāda zemē, tāpēc tiem ir jābūt izturīgiem, nav jābaidās no mitruma, netīrumiem un jānodrošina gaismas stara nepieciešamais  leņķis. Tos izmanto, lai noformētu:

  • Parku un dārzu kompleksu.
  • Ēku fasādes teritorijas.
  • Trotuārus, taciņas, alejas.
  • Vasarnīcas ainavas.
  • Pieminekļus, skulptūras.

Labākie augsnes gaismekļi satur LED elementus. Ar to palīdzību tiek radīts maigi balts vai krāsains ielu apgaismojums. Iebūvējama zemē konstrukcija ļauj izveidot nepieciešamo gaismas stara izkliedēšanas leņķi. Šāds ielu apgaismojuma risinājums ir optimāls uzstādot zemē trotuāra plāksnes, betona celiņus, oļu segumu, bruģakmeņus.

Kāpēc LED apgaismojums ir izdevīgs kā ielu apgaismojums

Zemē var izvietot apgaismes iekārtu, kura nebaidās no lietus, sniega, augstas mitruma pakāpes un spiediena uz zemi. Gaismeklis zemes LED apgaismojumam ir iebūvēts hermētiska korpusā, kurš tiek izgatavots izmantojot augstspiediena lējumu. Izvēloties izstrādājumu tiek ņemts vērā zemes sastāvs un teritorijas apgaismošanas platība. Dizaineris izvēlās gaismas avotus, ņemot vērā kopējo ansambli, jau uzstādītās gaismas iekārtas, klimatu, klienta estētiskas prasības.

Kapēc izdevīgs tieši LED apgaismojums, ir saprotams no dažādu spuldžu parametriem:

  1. Kvēlspuldzes stipri uzkarst, tām ir zema mehāniskā izturība, parasti patērē 75 W. Gaismas plūsma tām ir ne lielāka par 730 Lm un tās kalpo aptuveni 1000 stundas.
  2. Halogēnie gaismekļi pēc izturības un sasilšanas pakāpes ir līdzīgi iepriekšējiem. Patērē 45 W, darbojas 2500 stundas, taču gaismas plūsma ir vēl zemāka – 710 Lm.
  3. Luminiscences spuldzes ir neizturīgas, taču sasilst mazāk. Patērē 15 W, darbojas līdz 8000 stundām un sniedz gaismas plūsmu – 690 Lm.
  4. Gaismas diožu LED apgaismojumsdarbojas līdz 50000 stundām, patērējot 10 W. Nodrošina gaismas plūsmu 800 Lm, izturīgs, nesasilst.

LED ielu apgaismojums ir acīmredzami izdevīgāks. Izvēloties izgaismošanu savam īpašumam, jāņem vērā izvietojums, aizsardzība pret vandāļiem, nejaušiem bojājumiem. Kompānijas “Spectrum” speciālisti palīdzēs izvēlēties, lai individuāls ielu apgaismojuma risinājums būtu optimāls. Gaismas diožu LED apgaismojums ir pārāks par pārējām spuldzēm gan izturības, gan elektrības patēriņa ziņā, gan ar ilgstošu ekspluatācijas periodu, gan gaismas plūsmas spilgtumu.