Mākslīgais apgaismojums nelielam dīķim vai strūklakai

Tiem, kuriem piemājas apzaļumotajā teritorijā vai dārzā ir izveidota mākslīga ūdenstilpne, ir vērs padomāt par tā apgaismojumu, jo pareizi noformēts, tas piešķirs nelielam dīķim vai strūklakai īpašu pievilcību diennakts tumšajā laikā.

Šāds āra apgaismojums ir izmantojams gan ūdens virsmas, gan arī atsevišķu dekorāciju izgaismošanai: augu, akmeņu, skulptūru vai strūklakas. Izmantojot mūsdienīgus gaismas avotus, iespējams iegūt unikālu kompozīciju, pateicoties kurai neliels dīķis kļūs par īstu dārza krāšņumu. Ūdens tilpņu āra apgaismojuma iekārtas ir jāizvēlas sevišķi rūpīgi. Tām ir jābūt paredzētām tieši šādiem mērķiem, ko norāda arī ražotājs. Pašreiz pieejamie gaismas avoti iedalās pēc šādiem tipiem:

  • kvēlspuldzes (agrāk ļoti izplatīts apgaismojuma tips);
  • halogēnspuldzes;
  • luminiscējošie gaismekļi;
  • gāzizlādes spuldzes;
  • nātrija spuldzes;
  • dzīvsudraba spuldzes;
  • gaismas diodes.

Par perspektīvākajām pašlaik tiek uzskatītas spuldzes, par kuru gaismas avotiem kalpo gaismas diodes. Tās ir maksimāli drošas un ekonomiskas. Bez tam pie pastiprināta mitruma pozitīvi ir tas, ka gaismas diode patērē ļoti minimālu strāvas daudzumu.

Āra apgaismojums var būt balstīts uz jebkuru no minētajiem spuldžu tipiem, jo katram no tiem piemīt savas ekspluatācijas priekšrocības, trūkumi un īpatnības. Iegādājoties gaismas iekārtas dīķim, ir svarīgi ievērot, lai uz tās būtu norādīta tehniskās kontroles zīme. Gaismekļiem, kuri tiek izmantoti ūdens tuvumā, ūdenī vai tam līdzās, piemīt dažāda konstrukcija. Tā, piemēram, gaismas avotiem, kas ir novietojami zem ūdens, ir pilnīgi hermētisks korpuss.

Veidojot mākslīgo āra apgaismojumu ūdens krātuvei, nepiemirstiet, ka jūs varat neaprobežoties ar gaismekļiem, kuri izstaro tradicionāli ierasto dzelteno vai balto gaismu. Protams, ka dizains, kas būs maksimāli pietuvināts dabas ūdenskrātuvei, var nebūt īsti piemērots, ja degs visās iespējamajās varavīksnes krāsās, tomēr strūklaka būs daudz efektīvāka, ja to ietonēs statistiskās krāsainās gaismas vai gaismas mūzika.

Ja jūs vēlaties ar mākslīgā āra apgaismojuma palīdzību sasniegt maksimālu jūsu ūdenstilpnes vizuālo efektu, tad neatkarīgi no tā, vai šim nolūkam tiks izmantotas gaismas diodes vai halogēnspuldzes, iekārtu uzstādīšanai labāk būtu vērsties pēc speciālistu palīdzības. Tā jūs garantēti iegūsiet ne tikai efektīvu rezultātu, bet arī patiešām drošu sistēmu.