Mūsu laiku gaisma – mūsdienīga pieeja griestu apgaismojumam, izmantojot LED tehnoloģijas

Mājokļa apgaismojums mūsdienu izpratnē – visbiežāk ir ekskluzīvs risinājums, ņemot vērā interjera stilu, telpas plānojumu un kvadratūru, ko īpašnieki cenšas organizēt izgaismojot lokālas zonas vai radot pilnvērtīgu gaismas telpu.

Pierastā shēma “lustra – punktveida gaismekļi – sienas lampa”: kļūst par pagātni. Mūsdienīgos risinājumus griestu apgaismojumam var iedalīt 3 kategorijās: vienlaidus, aizkarnīzes (pēc karnīzes perimetra), viengabala “planējošais”. Šādu shēmu pamatā ir LED apgaismojums, citiem vārdiem, dažādas darbības principa gaismas diožu ierīces, kuru izvēli nodrošina apgaismojuma projektēšanas stadijā.

Apgaismojums pēc karnīzes perimetra

Bagātīgu vizuālo efektu rada apgaismojums pēc karnīzes perimetra, kura citas priekšrocības ir: vienkārša montāža, augstie drošības rādītāji un lietošanas ilgums bez elementu nomaiņas. Atšķirībā no luminiscences spuldzēm, šāds LED apgaismojums spēj uzņemties galvenā gaismas avota funkcijas, turklāt, tirgū ir daudz dažādu risinājumu, kuri atšķiras pēc izmēra un formas, jaudas, krāsas temperatūras, vadības metodēm.

Apgaismojuma risinājumi griestiem pēc karnīzes perimetra, prasīs speciālas virsmas siltumnovadīšanas ierīces. Vienīgais montāžas ierobežojums – nevēlams virknes slēgums vairāk par 5 metriem, pretējā gadījumā LED lentas ekspluatācijas darbības iespējas būtiski samazināsies.

“Planējošais” LED apgaismojums

Ja apgaismojuma risinājuma griestiem galvenais uzdevums – nav spilgtums, bet dekoratīvums, kas paredzēts, lai uzsvērtu interjera akcentus un telpas atmosfēru, var izvēlēties lentas 10 W/m diapazonā, orientējoties uz paraugiem, kuri tiek piedāvāti specializētos katalogos.

Vienlaidus griestu apgaismojums

Īpaši populāri, kā liecina prakse, ir griestu apgaismojuma risinājumi, kuri izveidoti pēc vispārēja savienojuma principa – neskatoties uz to, ka izmaksas ir visaugstākās. Šāds risinājums ir elegants, prasa labi pārdomātu projekta montāžu ar precīziem mērījumiem, kuri ir īpaši svarīgi, ja runa iet par LED lentas uzstādīšanu neliela telpā. Īpaši efektīva šāda sistēma ir divlīmeņu griestiem.

Kompānijas Spectrum dizaineri pirmās konsultācijas gaitā nodemonstrēs visus izpildītos variantus no mūsu portfolio, piedāvās individuālus risinājumus, kas nosacīti ar Jūsu mājas un interjera specifiku.