Privātmājas interjera un ielu apgaismojums: oriģināls dizains

Privātmājas apgaismojuma sistēmai ir vairākas nianses. Parasti kotedžas ir daudz plašākas nekā pilsētas dzīvokļi, un šīs īpatnības tiek ņemtas vērā izvēloties un uzstādot apgaismojuma ierīces interjerā. Galvenā loma šeit ir jaudas aprēķināšanai, kā arī gaismekļu daudzumam. Tai pat laikā, šādām inženierkomunikācijām ir jābūt par visiem 100 % drošām, un jātbilst ugunsdrošības prasībām. Jāņem vērā arī tas, ka elektrotīkla montāža mājā – sarežģīts uzdevums. Attiecīgi, ar tās ierīkošanu jānodarbojas speciālistiem, kuriem ir praktiska pieredze elektroinstalācijas ierīkošanā, kā arī gaismekļu uzstādīšanā mazstāvu ēkās.

Rekomendējam īpašu uzmanību pievērst tam, kāds ir kāpņu apgaismojums. Kā oriģināls dekoratīvs risinājums būs – pakāpienu apgaismojums ar iebūvētiem LED-gaismekļiem, vienlaikus sniedzot drošu pārvietošanos. Apgaismojuma iekārtu papildus komfortu nodrošinās kustību sensori, kuri ir iekļauti kompānijas “Spectrum” katalogā.

Ielu apgaismojums – ierīkošanas principi

Ielu apgaismojums privātmājai – atsevišķa tēma sarunai. Āra apgaismojuma sistēmas izpilda ne tikai estētisko, bet arī apsardzes funkciju. Ir dažādi apgaismes ierīču tipi, kurus uzstāda piepilsētas (privātās) mājas ārpusē.

  • Tradicionālās ielas gaismas lampas.
  • Dekoratīvie gaismekļi (piekaramie, uzstādāmie pie sienas, iebūvējamie).
  • Laternas.
  • Prožektori.

Daudzie apgaismojuma ierīču modeļi tāpat atšķiras arī tehnoloģiski. Īpašu popularitāti ir ieguvuši LED-gaismekļi, kuri nodrošina privātmājas īpašniekam ievērojamu ekonomiju, jo patērē divreiz mazāk elektroenerģijas, nekā standarta laternas. Šāds apgaismojums sniedz vēl vienu plusu – oglekļa dioksīda emisijas samazināšanu. Nepieciešamības gadījumā var uzstādīt ekonomiskos LED-gaismekļus ar speciālu antivandāļu pārklājumu. Kompānijas “Spectrum” katalogā ir liels ilgmūžīgu LED lampu, prožektoru, kā arī citu āra apgaismojuma ierīču assortiments.

Ielu apgaismojums – projektēšanas īpatnības

Strādājot ar ielu apgaismojuma projektu, jādomā par prioritātēm, izvēloties blakus esošās teritorijas, kurām vakarā (naktī) visvairāk nepieciešams apgaismojums. Rekomendējam atteikties no liela daudzuma nevajadzīgo laternu, jo šāds risinājums vizuāli pārslogo teritorijas telpu. Vēl viens moments, kuru ņem vērā dizaineri-projektētāji – krāsu gamma. Oftalmologi iesaka dot priekšroku maigiem siltiem toņiem, kuri nerada nevajadzīgu slodzi uz redzi.