Racionāla LED apgaismojuma izmantošana ziemas dārzā

Bieži vien ziemas dārzs kļūst par obligātu priekšnoteikumu privatās savrupmājas interjeram. Tas ir gan hobijs, gan interesants apkārtnes akcents, gan arī iespēja organizēt lokālu atpūtas zonu, zem eksotisko augu un krūmu vainagiem.

Lai kaprīzie augi jebkurā gadalaikā priecētu ar zaļumu sulīgumu un krāsu daudzveidību, Jums nepieciešams prasmīgi izprojektēt un organizēt apgaismojumu. Kā funkcionālu izgaismojuma avotu var izmantot led spuldzes.

Katrs puķkopis zina, ka pilnvērtīga gaismas plūsmas iedarbība ir nepieciešama, lai dzīvos zaļumos no ogļskābās gāzes un ūdens veidotos barības vielas, bez kurām nav iespējama augu attīstība. Citiem vārdiem sakot, runa iet par fotosintēzi. Īsais dienas garums aukstajā gadalaikā noved pie dabīgās gaismas trūkuma.

Viens no iemesliem, kāpēc mēs rekomendējam halogēnās spuldzes vai halogēnspuldzes siltumnīcu apgaismojumam – tā ir starojuma apjoma daudzpusība. Tā kā dažādiem augiem nepieciešamais gaismas apjoms ir dažāds, tieši šādi gaismekļi būs vispiemērotākie: to starojuma spektrs ir vistuvākais dienasgaismai.

Dienasgaismas spuldzes maksā dārgāk par cita veida gaismas avotiem, taču to ekspluatācijas īpašības nodrošina turpmāk ievērojamu ekonomiju, to augstās efektiviātes dēļ – no 90 līdz 95% un ilgstošā kalpošanas laika – līdz 50 tūkstošiem stundu. Pat, ja Jūsu augi ir īpaši gaismu mīloši, to dzīvi dienasgaismas spuldze nodrošinās 8-9 gadus.

Siltumnīcas apgaismojuma projektēšana, izmantojot led spuldzes

Viena no gaismas diožu priekšrocībām ir augsta starojuma intensitāte, neriskējot kritiski sasildīt augu lapas un stublājus. Turklāt led spuldzes ir ekoloģiskas. Spuldžu lietošanas priekšrocība – ir spēja darboties pie zema sprieguma.

Nevajadzētu izvietot ziemas dārzā standarta spuldzes, iegādātas nepazīstamā vietā. Kompānijas Spectrum darbinieki izvēlēsies speciālus led avotus, ar nepieciešamo augiem sarkano un zilo spektru. Ļoti svarīgi ievērot gaismas viļņa garuma regulēšanu: siltumnīcas kopējam apgaismojumam būs nepieciešamas zilā spektra led spuldzes, ar gaismas viļņa garumu 450-455 nm, izmantošanai ziedēšanas laikā – sarkanā spektra, ar viļņa garumu 600-700 nm.