Telpu apgaismojuma mērīšana

Apgaismojuma mērīšana palīdz iegūt datus par to, cik stipra ir gaismas plūsma, kura tiek projicēta uz virsmas taisnā leņķī, tas ir stingri perpendikulāri. Skaitlis tiek izteikts luksos. Viens lukss – tā ir viena lūmena attiecība pret telpas vienu kvadrātmetru. Ja gaismas plūsma tiek projicēta nevis taisnā leņķī, bet gan asā leņķī, apgaismojums telpā samazinās. Tāpat, tas var notikt, kad izmanto mazjaudīgas neekonomiskas spuldzes vai nepareizi tiek izprojektēts gaismas aprīkojums.

Telpu apgaismojuma kontroles nepieciešamība

Prasības apgaismojumam, īpaši darba telpās, ir noteiktas speciālos standartos un normatīvos. Ne velti šim jautājumam tiek pievērsta īpaša uzmanība, jo rādītāja samazināšanās noved pie nepatīkamām sekām, piemēram:

  • Samazinās darbspējas, palēninās visi dzīvības procesi.
  • Parādās miegainība, apziņas nomākšanās.
  • Parādās biežas galvas sāpes, veidojas migrēna.
  • Samazinās uzmanības koncentrācija.

Ja nātrija spuldzes, gluži pretēji, ir pārāk spožas, tas savukārt rada citas nevēlamas blakusreakcijas:

  • Mākslīga centrālās nervu sistēmas uzbudināšanās.
  • Pārmērīgs enerģijas un citu organisma resursu patēriņš.
  • Parādās bezmiegs, problēmas ar nerviem.
  • Rodas palielināts organisma aizsargspēju izsīkums.

Mērījumi tiek veikti gan dabīgiem, gan mākslīgiem gaismas avotiem. Mainīt mākslīgā apgaismojuma rādījumus ir viegli un ātri – pietiek vien izvēlēties un izmantot piemērotas jaudas nātrija spuldzes un izvietot tās vajadzīgajās vietās.

Kompānijas Spectrum speciālistu apgaismojuma līmeņa kontrole

Mākslīgo gaismas avotu apgaismojuma mērīšana ir pasūtāma kompānijā Spectrum. Pie mums strādā pieredzējuši meistari, kuri pārzin visas šādu procedūru īpatnības un nianses. Pie mums tāpat ir nepieciešamais aprīkojums mērījumu veikšanai dažāda tipa telpām.

Mūsu sadarbības ar Jums svarīga priekšrocība - tas ir pakalpojumu spektrs “līdz nodošanai zem atslēgas”. Kompānijā Jūs varat pasūtīt mērījumu procedūras veikšanu, kā arī izvēlēties nātrija Philips spuldzes, lai iegūtie dati sasniegtu optimālās vērtības.