Viss par industriālo apgaismojumu

Rūpniecības produkcijas kvalitāte ir tieši saistīta ar to, kāds apgaismojums ir ražošanas telpās. Taču lielais daudzums spuldžu rada pārlieku stipru apgaismojumu, apžilbina un negatīvi ietekmē darba ražīgumu.

Saule – dabīgs un piemērots darbam gaismas avots. Taču saules stari nespēj pietiekamā daudzumā aizpildīt telpu caur logu visu diennakti, to pietrūkst apmākušās dienās vai vakara stundās. Tāpēc, kad pietrūkst dabīgā apgaismojuma, palīgā nāk mākslīgais apgaismojums. LED apgaismojums - mūsdienīga tehnoloģija, kura sevi ir labi pierādījusi.

Mākslīgo industriālo spuldžu normatīvo parametru izvēle

Pirmām kārtām izvēloties gaismekļus jābalstās uz to radīto apgaismojumu, kurš tiek mērīts luksos. Normatīvais apgaismojums norāda gaismekļu daudzumu un spuldžu jaudu.

Krāsu pārraides indekss un krāsu temperatūras diapazons tāpat ietekmē darbinieku veicamo operāciju precizitāti. Īpašas prasības tiek piemērotas cehiem, kur notiek gatavās produkcijas kvalitātes kontrole, tekstilfabrikās un poligrāfijas rūpnīcās.

Ne mazāk svarīga ir konstrukciju izvēle, kuras paredzētas darbam speciālā vidē. Piemēram, ne visi gaismekļi ir derīgi izmantošanai mitrā vidē vai cehos, kur strādā ar ķīmiskajiem reaģentiem.

Mūsdienīgās prasības LED gaismas spuldzēm:

  • Kalpošanas laikam jābūt vairāk par 50000 stundām.
  • Jāatmaksājas mazāk nekā gada laikā.
  • Ergonomiskums – līdz 7 reizēm efektīvākām par luminiscences vai halogēnām spuldzēm.
  • Ražošanā izmantojamo materiālu ekoloģiskums.
  • Praktiskums – izturība, kopšanas vienkāršība un remontēšanas iespējas.

Industriālo LED gaismekļu veidi

Atkarībā no telpas izmēra un augstāk norādītajām prasībām, notiek apgaismojuma iekārtu izvēle, kuri visvairak atbilst tehnoloģiskajiem uzdevumiem.

Griestu lampas

Tiek izmantotas, lai veidotu industriālo apgaismojumu. Tās stiprina tieši pie griestiem, vai iebūvē piekarināmās konstrukcijās.

Prožektori

Izmanto lielās telpās, kur prasības apgaismojumam nav pārāk stingras. Tie ir visefektīvākie cehos un noliktavās ar griestu augstumu vairāk par 6-8 metriem.

Vietējais izgaismojums

Izmanto, lai papildus izgaismotu individuālās darba vietas, kur kopējās gaismas ir par maz. Tam izmanto punktveida gaismekļus ar notēmētu gaismas staru.

Avārijas apgaismojums

Nepieciešams cilvēku evakuācijai ārkārtas situācijās. Tāpat tiek izmantots, lai neciestu personāls no darba mehānismiem, elektroenerģijas atslēgšanās gadījumā. Visbiežāk tiek izvēlēts no darba spuldžu klāsta, taču papildus tiek aprīkots ar speciālām norādēm.

Mēs piedāvājam industriālā apgaismojuma plašu LED produkcijas klāstu, atbilstoši pasūtītāja prasībām. Konsultācijas nepieciešamības gadījumā sazinieties ar mūsu speciālistiem, kuri darbojas ar klientiem pa tiešo, kā arī ar projektēšanas un būvniecības kompānijām, kuras veiks Jūsu biznesa apgaismojumu.