5 veidi, kas palīdzēs pareizi apgaismot virtuvi – Spectrum dizainera padomi

Prasmīgi sadalīts apgaismojums ne tikai izrotās virtuvi, bet arī padarīs ēdiena gatavošanu drošāku. Tiksim skaidrībā ar to, kas jāņem vērā, izvēloties apgaismojumu virtuvē, kā arī piedāvāsim labāko virtuves apgaismojuma risinājumu.

Pilnīgam un kvalitatīvam darba vietas apgaismojumam ir nepieciešamas vairākas lampas. Ja virs darba virsmām izvietoti virtuves skapīši, tad apgaismojumu var izvietot zem tiem, lai stari būtu vērsti tieši uz virsmu. Var izmantot iebūvējamus punktveida gaismekļus. Ēdamistabas zona izskatīsies ērtāk un patīkamāk ar maigu apgaismojumu. Iekārtojot ēdamistabas zonu, labāk izmantot dabisko gaismu. Lai to izdarītu, galdu var novietot blakus logam. Ja to nav iespējams izdarīt plānojuma dēļ, varat izmantot sienas lampas.

Dekoratīvais apgaismojums nepieciešams istabu izrotāšanai, taču ar tā palīdzību var palielināt “spuldzes” efektu. Dekoratīvais skapja apgaismojums ne tikai skaisti izskatās, bet arī ļauj viegli atrast nepieciešamo priekšmetu plauktos. Savukārt virtuves mēbeļu izgaismošana apakšējā daļā vizuāli palielina telpu. Tas ir lielisks risinājums mazām virtuvēm.

Apgaismojuma īpašības

Dizaineri iesaka izmantot vairākus gaismas avotus. Noteikti jābūt apgaismotai darba virsmai. Ja ir ēdamzona, tad virs tās jānovieto lampas vai sienas gaismekļus, lai nodrošinātu vienmērīgu apgaismojumu. Bieži tiek izmantota dekoratīvā gaisma un pie sienas piekarināmo virtuves skapīšu apgaismojums. Vēl jāpielāgo gaismas temperatūru. Mūsdienu LED lampām gaisma ir visdažādākajās krāsās. Ņemiet vērā to, ka ēdiena gatavošana ir patīkamāka dienasgaismā – darba zonai vislabāk piemērots lampu aukstais tonis. Savukārt siltie un maigie toņi veicina apetīti.

Ko piedāvā Spectrum uzņēmums

Piedāvājam profesionālu apgaismojuma projektēšanu. Mūsu speciālisti veido energoefektīvu un estētisku apgaismojumu dzīvojamiem un komerciāliem objektiem. Mēs uzņemamies jebkuras sarežģītības pakāpes projektu realizāciju. Mūsu pieredze un zināšanas būs vienlīdz noderīgas gan sadarbības partneriem, gan arhitektiem, gan dizaineriem, gan būvfirmām, gan arī privātpersonām. Mēs nepārtraukti pielietojam inovācijas apgaismojuma jomā. Katrs klients saņem individuālu apkalpošanu.