Kāds gaismeklis būs piemērots lasīšanai

Ja Jums patīk lasīt guļus vai pirms gulētiešanas, ļoti svarīgi pareizi izvēlēties piemērotākos gaismas ķermeņus. Lasīt, ieslēdzot galveno gaismu istabā, nebūs īpaši ērti. Ja Jūs guļat kopā ar partneri, tad tas viņam traucēs. Turklāt dienasgaismas iedarbība apgrūtina aizmigšanu. Tā ir slikti piemērota lasīšanai, jo uz grāmatas gandrīz vienmēr kritīs kaut kāda ēna, pasliktinot tās uztveri. Apgaismojumam grāmatu lasīšanai gultā jābūt precīzam un jāatbilst dažām citām prasībām. Turpinājumā mēs Jums izstāstīsim, kam jāpievērš uzmanība, izvēloties gaismekli.

Grāmatu lasīšanai gultā piemērota apgaismojuma izvēles kritēriji

Istabas apgaismojumam, kas paredzēts lasīšanai gultā vai pie galda, jāatbilst vairākiem kritērijiem:

  • Gaismas ķermenim jāatrodas pa kreisi vai Jums priekšā. Ja tas atradīsies virs Jums, tad uz grāmatu kritīs Jūsu galvas ēna;
  • Spuldzes spīdumam jābūt vienmērīgam un maigam. Ēnas un atspulgi nav pieļaujami;
  • Jauda nedrīkst pārsniegt 1400 lm, 100 W. Vislabāk ir piemērotas ierīces, kuru jauda ir no 60 līdz 100 W. Bet gaismas diodes 9-12 W;
  • Gaismas plūsma nedrīkst būt vērsta nedz no priekšpuses, nedz no aizmugures;
  • Lasot vakarā, kad ārē vēl ir gaišs, neizveriet aizkarus. Dabiskā gaisma palīdzēs labāk uztvert lappusēs rakstīto.

Pareiza apgaismojuma izvēle nav saistīta tikai ar komfortu lasīšanas laikā. Slikts apgaismojums, atspīdums, ēnas - tas viss negatīvi ietekmē acis, pasliktinot redzi. Pārdošanā pieejami gaismekļi ar regulējamu jaudu. Tie ļauj tos pielāgot dažādām situācijām, tādējādi samazinot acu noslogojumu.

Vēl vajadzētu pievērst uzmanību lampas funkcionalitātei. Tai vajadzētu griezties, lai Jūs varētu pārvietot gaismas avotu tā, kā vēlaties. Arī pareizi novietots slēdzis kļūs par labu papildinājumu. To lietot ir daudz vienkāršāk, nekā katru reizi atvienot lampu no rozetes.

Atsevišķi aplūkosim lampas gaismas toņus. Tie ir norādīti uz kastes, kā arī uz lampas pamatnes. Pastāv trīs veidu gaismas toņi:

  • Austi balts;
  • Dienas;
  • Silti balts.

Aukstā baltā krāsa nav piemērota lasīšanai gultā. Šāds apgaismojums, gluži pretēji, uzmundrina cilvēku. Vislabāk piemērots ir silts balts. Šis tonis visvairāk līdzinās dabiskajam apgaismojumam vakarā vai no rīta, kā arī nerada atspulgu.